Türkiye'nin Her Yerine Aynı Gün Kargo

Köknar Çayı (Metal Kutu)

  • Vergiler Hariç: 9,00TL
  • Markalar -
  • Ürün Kodu: 00025
  • Stok Durumu: Out Of Stock

Göknar diğer ismi ile köknar olarak bilinir türkiyede yaklaşık 215 bin hektar göknar ormanı bulunmaktadır. Göknar ağacı yaklaşık 40 metreye kadar boylanır, Göknar yaprağının alt kısmında beyaz çizgiler bulunur sonbaharda kozalakları olgunlaşır ve pulları dökülür. yaz kış yaprağı dökülmeyen bir ağaç türüdür. Göknar ağacı çam sınıfındandır ama kokusu ile diğer türlerinden ayırt edebilirsiniz. Kül rengi gövde kabuğu gençken pürüzsüzdür.Göknar Nerede Yetişir ?Kuzey yarım kürede ılıman iklim bölgelerinde, yüksek dağlık kesimlerin..

9,00TL

Göknar diğer ismi ile köknar olarak bilinir türkiyede yaklaşık 215 bin hektar göknar ormanı bulunmaktadır. Göknar ağacı yaklaşık 40 metreye kadar boylanır, Göknar yaprağının alt kısmında beyaz çizgiler bulunur sonbaharda kozalakları olgunlaşır ve pulları dökülür. yaz kış yaprağı dökülmeyen bir ağaç türüdür. Göknar ağacı çam sınıfındandır ama kokusu ile diğer türlerinden ayırt edebilirsiniz. Kül rengi gövde kabuğu gençken pürüzsüzdür.

Göknar Nerede Yetişir ?

Kuzey yarım kürede ılıman iklim bölgelerinde, yüksek dağlık kesimlerinde ve Kuzey Afrika, Himalayalar ve Türkiyede doğal olarak yetişir.

Göknar Nasıl Kullanılır Faydaları Nelerdir ?

Sonbaharda kozalaklar dağılır, bu kapakçıkları kaynatılmış suya 1 porsiyon için 2-3 adet atılır ve 4 ile 10 dakika arası beklenir.


Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi